Price of Groceries

iVillage Member
Registered: 05-17-2001
Price of Groceries
15
Thu, 10-06-2011 - 11:51pm

This is very interesting...I got most of them right, but had to think of pricing in the "big town" rather than my little village..lol.

~Misty~


 


Pages

Community Leader
Registered: 02-27-1999
Mon, 10-17-2011 - 12:45pm
You need a cow, Misty!
Photobucket
iVillage Member
Registered: 10-17-2000
Mon, 10-17-2011 - 3:11pm
WIth three growing boys -- two teenagers & a 12 yo, we go through at least a gallon a day. We spend $100 a month on milk, alone.


Community Leader
Registered: 02-27-1999
Mon, 10-17-2011 - 4:03pm
Hmmmm...I'll order TWO cows!
Photobucket
Community Leader
Registered: 10-01-2002
Mon, 10-17-2011 - 7:08pm

I to don't buy much beer, but summer time

<
iVillage Member
Registered: 05-17-2001
Mon, 10-17-2011 - 9:58pm
You're telling me!!

~Misty~


 


Pages